24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Belediye Başkanımız İsmail Tepebağlı'nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı!

“Bugün modern devletimizin kurucusu, çağdaş cumhuriyetimizin ve laik Türkiye Cumhuriyetinin mimarı, büyük önder Atatürk’e, tüm ulusa harf inkılâbını öğretmek için açılan “millet mektepleri başöğretmenliği” unvanının verilişinin yeni bir yıl dönümüdür

24 Kasım 1928 yılında başlayan bu süreç günümüzde de aynı şevkle devam etmektedir. Atatürk’ün doğumunun 100’ncü yılı olan 1981’den itibaren de ortak bir coşkuyla “24 Kasım Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Başka bir deyişle; Türk toplumu öğretmenine böyle özel bir gün tahsis ederek, manevi ödüllerin en yücesini sunmuştur.

Hayatının her döneminde, kendisini yetiştiren, etkileyen öğretmenlerini minnet ve saygıyla anan büyük önder Atatürk, kurduğu yeni devleti, cumhuriyeti emanet ettiği gençlerin yetiştirilmesinde öğretimin öncelikli rolünü görmüş ve bunun asli sorumluluğunu da öğretmenlere vermiştir.

Değerli öğretmenlerimiz, Cumhuriyetin geleceği sizlerin göstereceği gayret ve vereceğiniz eğitim-öğretim mücadelesi ile şekillenecektir. Bu zor ancak aynı oranda zevkli ve onurlu görevinizi eksiksiz olarak yerine getireceğine olan inancımız tamdır. Siz değerli öğretmenlerimiz ve eğitimcilerimiz, Öğretmenler gününüzü kutlar, saygılarımı sunarım.”

İsmail Tepebağlı
Çamlıyayla Belediye Başkanı