TRT TÜRK “ZOR YOLLAR” EKİBİ ÇAMLIYAYLA’DA
Yerel Haberler
TRT TÜRK “ZOR YOLLAR” EKİBİ ÇAMLIYAYLA’DA

TRT Türk ekranlarında kısa bir süre önce yayına başlayan belgesel niteliğindeki “ZOR YOLLAR” isimli programın ekibi 9 Ağustos’tan itibaren üç gün boyunca Çamlıyayla’yı gezerek Çamlıyayla’nın keşfedilmeyi bekleyen yerlerinde çekim yaptı.10 Ağustos 2009 Pazartesi günü akşam saatlerinde Çamlıyayla merkezine gelerek konaklamak amacıyla Namrun Dağ Otel’e gelen “Zor Yollar” ekibi, o saatlerde otelde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP Grup Başkan Vekili Mehmet ŞANDIR ve Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail TEPEBAĞLI ile tanışarak uzun bir süre sohbet etti.

 

 

 

Sohbet sırasında Program Yönetmeni Aydın DİKİM, Danışmanlar Mehmet BECCE, Rehber ve Danışman Ümit IŞIN, Yapım Ekibinden Ufuk VURAL ve Mahmut GÖKDEMİR ile Kameraman Serdar AKİNAN’dan oluşan Zor Yollar ekibi, Çamlıyayla’ya hayran kaldıklarını belirtti.

 

Program Yönetmeni Aydın DİKİM: “Zor Yollar” ekibi olarak Anadolu’nun bilinmeyen yüzünü arazi araçlarımız sayesinde keşfedip, sizlerle paylaşmayı amaçlıyoruz. Ülkemizin yedi bölgesini, bilinen yolların dışında, mevsimlere göre takip ediyoruz. Hedefimizde ilk olarak otomobillerle gidilemeyecek zorluktaki yerler var. Bu seyahatleri iki adet tam donanımlı arazi aracı ile yapıyoruz. Aracımın birini 7 kez Türkiye Off-Road Şampiyonu olmuş Mehmet BECCE kullanıyor. Çamlıyayla’yı seçmemizdeki temel neden de bizim standartlarımıza uyan bir arazi yapısına sahip olması. Bu bölgede Çağlarca, Cehennemdere Vadisi, Çamlıyayla, Papazın Bahçesi, Sebil, Gözne, Alayalı, Anaardıç ve Çini Göl de çekimler yapacağız. Çekimlerimizin ardından Kara Göl-Maden-Darboğaz güzergâhından Çiftehan’a ulaşarak bu bölgedeki turumuzu tamamlamış olacağız.” dedi.

Ayrıca Çamlıyayla çekimlerinin ancak bir ay içerisinde yayına hazır hale getirileceğini de söyleyen DİKİM, Çamlıyayla’nın yayınlanacağı programın tarihi hakkında gerekli bilgilendirmeyi Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail TEPEBAĞLI’ya bizzat bildireceklerini de sözlerine ekledi. 

Saat 21.00 sularında bir toplantıya katılmak amacıyla Namrun Dağ Otel’den ayrılan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP Grup Başkan Vekili Mehmet ŞANDIR ve Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail TEPEBAĞLI,  Zor Yollar ekibine Çamlıyayla’nın tanıtımına sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür ederek, ekibin konaklama ve turları sırasından her türlü desteği vereceklerini söylediler.

“Zor Yollar” programının Çamlıyayla çekimlerinin yayınlanacağı tarih ve saat hakkında bilgilendirme, program öncesinde Çamlıyayla Belediyesi Resmî Web Sitesi üzerinden duyurulacaktır.

 

 

 


Ekleyen: Ahmet TURGUT | 13/08/2009 23:39:29 | Okunma: 3257

Geri Dön | Ana Kategoriler

 

ÇAMLIYAYLA BELEDİYESİ | www.camliyayla.bel.tr
Web sitemiz bilgi ve tanıtım amaçlıdır | Her hakkı saklıdır.
Adres: Cumayakası Mah. Tarsus Cad. No:6 Çamlıyayla/MERSİN
Tel: (324)681 30 03 Fax: (324)681 46 61 e-mail: bilgi@camliyayla.bel.tr

Yazılım: A. ARSLAN © 2009 - 2016