ÇAMLIYAYLA İĞNE OYASININ NAMI HONG KONG’A KADAR ULAŞTI
Belediye Başkanlığı'ndan
ÇAMLIYAYLA İĞNE OYASININ NAMI HONG KONG’A KADAR ULAŞTI

Hong Kong’ta yayın yapan saygın magazin dergilerinden Weekend Weekley dergisinin editörleri Çamlıyayla İğne Oyası hakkında bilgiler almak ve çekimler yapmak üzere Çamlıyayla’ya geldi.Amacı Hong Kong’ta yaşayan zenginlerin tatillerini geçirecekleri yerleri araştırmak ve insanları güzel yerlere yönlendirmek olan Weekend Weekley dergisinin muhabiri Pfeiffer Ting ve Fotoğrafçı Meck Chan, uzun yıllardır Hong Kong’ta yaşayan Mersin’li Güner Boran rehberliğinde Çamlıyayla’ya gelerek, Uluslar arası bir üne ulaşan fakat halen hak ettiği değeri bulamayan Çamlıyayla İğne Oyasının tanıtımını yapmak üzere Çamlıyayla’ya geldi.

 

ilk olarak Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı’yı makamında ziyaret eden Pfeiffer Ting ve Meck Chan  Çamlıyayla ve Çamlıyayla İğne Oyası hakkında Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı’dan bilgiler alarak kısa bir röportaj yaptılar.

 

Röportajın ardından Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı’yı da yanlarına alan ikili Çamlıyayla Kaymakamı Gülhani Ozan Sarı’ya ziyarette bulunarak kısa bir söyleşi yaptılar.

 

Daha sonra Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı ile Çamlıyayla Halk Eğitim Merkezi ve İlçe Halkından Birsen Gündoğdu’nun evini ziyaret eden Pfeiffer Ting ve Meck Chan Çamlıyayla İğne Oyasının yapılışı ve modelleri ile ilgili çekimler yaparak bilgiler aldılar.

 

Çamlıyayla’da ki çekimlerini tamamlayan ikili ziyaretten memnun kaldıklarını dile getirerek katkılarından dolayı Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı’ya teşekkürlerini ilettiler.

Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı ziyaret anısı olarak Pfeiffer Ting’e Çamlıyayla İğne Oyasıyla yapılmış yaka süsü ve Çamlıyayla Tanıtım DVD’si hediye etti.

Paylaş


Ekleyen: Osman CERECİ | 22/06/2012 13:01:35 | Okunma: 1806

Geri Dön | Ana Kategoriler

 

ÇAMLIYAYLA BELEDİYESİ | www.camliyayla.bel.tr
Web sitemiz bilgi ve tanıtım amaçlıdır | Her hakkı saklıdır.
Adres: Cumayakası Mah. Tarsus Cad. No:6 Çamlıyayla/MERSİN
Tel: (324)681 30 03 Fax: (324)681 46 61 e-mail: bilgi@camliyayla.bel.tr

Yazılım: A. ARSLAN © 2009 - 2016